Він був зовсім молодим, але його відважності можуть позаздрити дорослі чоловіки. Степан Стефурак навесні 2014 року пішов добровольцем на схід України, а восени загинув від мінометних пострілів.

 

Він любив історію, але сам став її частиною. Степан Стефурак із дитинства був слухняним сином і полюбляв слухати розповіді про історію України від дідуся, пригадує його матір.

Степан Стефурак родом із села Топорівці Івано-франківської області. У Тернопіль хлопець приїхав, аби здобути освіту. На першому курсі навчання Степан Стефурак прийняв посвяту у козаки обласного осередку ВГО «Українське Реєстрове Козацтво». У грудні 2013 року під час Революції Гідності був активним учасником Самооборони Майдану Тернопільщини, охороняючи вночі громадський порядок, а зранку приступаючи до занять в університеті. Пізніше допомагав протестувальникам на Майдані у Києві. Навесні Степан став добровольцем «Правого сектору» Тернопільщини, а влітку 2014 року пройшов військовий вишкіл та поповнив лави Добровольчого Українського Корпусу у зоні АТО. У вересні 2014 року Степан розпочав новий навчальний рік, вирішивши змінити стаціонарну форму навчання на заочну. Проте ані родичам, ані близьким Степан про це не розповідав.

Степан Стефурак загинув 22 вересня 2014 року у селі Піски Донецької області при виконанні бойового завдання. Йому було 19. І лише після смерті сина, його матір дізналася, що насправді весь цей час Степан обороняв кордони нашої країни.

Після смерті в Тернопільському національному технічному університеті ім. І.Пулюя, де він навчався, встановили меморіальну дошку та в закладі відкрили аудиторію його імені.

Фото

 

 


Facebook

200 символів ліворуч
1000 символів ліворуч