Міністерство освіти і науки України затвердило графік здачі ЗНО та умови подачі документів у ВИШі

Іноземну мову тестуванням цього року здавати не будуть. Міністерство освіти і науки України затвердило графік здачі ЗНО та умови подачі документів у вищі навчальні заклади країни. Зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться у травні 2016-го. Востаннє цього року набиратимуть охочих отримати освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста. Натомість з’явиться ступінь молодшого бакалавра.

Державна підсумкова атестація для цьогорічних одинадцятикласників матиме дві форми. Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і двох предметів на вибір: математики, або історії України та випускний екзамен з іноземної мови. Цей іспит також планували проводити у формі ЗНО. Але через численні скарги до цього питання повернуться у 2017 році.

– Якщо говорити про відмінності, то їх небагато. Найперше – це те, що у нас тестування відбудеться у травні місяці з української мови і літератури, математики та історії України для всіх учасників але це важливо буде в першу чергу для випускників загальноосвітніх навчальних закладів бо згідно, знову ж таки, нормативних документів ці предмети зараховуються як Державна підсумкова атестація. Тому вони швидше проводяться для того щоб перевірити роботи , виставити оцінки відповідні, перевести їх у дванадцятибальну шкалу , відомості з прізвищами учасників та оцінками надіслати у кожний навчальний заклад і на основі цих відомостей навчальний заклад буде виставляти цю державну атестацію і класний журнал і в додаток до атестата про повну загальну середню освіту, – розповідає заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Нові правила вступу у виші змінили терміни та форму подачі документів. В електронній формі заяви про вступ можна подати на молодшого бакалавра та бакалавра. Охочі отримати ступінь спеціаліста чи магістра подають документи лише у паперовій формі. Абітурієнт має можливість подати до 15 заяв на спеціальності, на яких передбачене навчання за державні гроші. На спеціальності, які не мають державних замовлень, можна подавати не обмежену кількість заяв.

– Зокрема, подача документів розпочнеться 11 липня і закінчиться 27 липня. Для тих, хто ще у вузі буде складати ті чи інші як творчі чи фізичні нормативи. Звичайно, що подача документів закінчується до 20 липня і вже з 21 починаються ці випробування. Таким чином це призводить до того, що наші учасники будуть мати можливість опрацьовувати. А це буде можливо при умові що будуть подавати заяви лише у електронній формі, – каже Юрій Шайнюк.

Наступного року в Україні вперше з’являться ступені молодшого бакалавра та доктора філософії, а на освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста студентів наберуть востаннє. Такі зміни починають працювати відповідно до Закону України «Про вищу освіту».

Про підготовку до проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання

До уваги абітурієнтів!

З метою ознайомлення осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів у 2015 році, із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання та змістом тестового зошита, бланків відповідей, в березні 2015 року проводитиметься пробне тестування.

21 березня 2015 року проводиться тестування з української мови і літератури,

28 березня 2015 року – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, російської мови, іноземної мови (англійська, іспанська, німецька, французька).

Реєстрація на пробне ЗНО здійснюється з 01 листопада до 15 грудня 2014 року за кошти фізичних та юридичних осіб.

Кожному зареєстрованому учаснику пробного ЗНО буде надана можливість виконувати завдання з української мови і літератури та математики двох рівнів складності: базового та поглибленого.

Детальна інформація про умови проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання буде розташована на сайтах Українського центру оцінювання якості освіти та регіональних центрів.

Підготовку до ЗНО-2015 розпочато

Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.10.2014 №1120 «Про деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2015 році» затверджено перелік навчальних предметів, з яких проводитимуться тестування:

 • Українська мова і література
 • Історія України
 • Математика
 • Біологія
 • Географія
 • Фізика
 • Хімія
 • Англійська мова
 • Іспанська мова
 • Німецька мова
 • Російська мова
 • Французька мова.

Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів. Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури є обов’язковим для усіх абітурієнтів, які бажають здобувати вищу освіту за ступенем молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста) та бакалавра (спеціаліста або магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань).

Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься у квітні - липні 2015 року. Визначення тривалого часу для проведення зовнішнього незалежного оцінювання пояснюється прогнозованими тривалими канікулами в осінньо-зимовий період у багатьох регіонах України і можливими змінами в графіках навчального процесу. Після прийняття регіональними органами управління остаточних рішень щодо термінів завершення 2014/2015 навчального року, Українським центром оцінювання якості освіти буде розроблений та оприлюднений Календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році.

У 2015 році буде запроваджено п’ять новацій ЗНО:

перша – скасовується мінімальний 124-бальний бар’єр, вирішено запровадити поріг «склав ЗНО» та «не склав ЗНО»;

друга – відмова від сертифікатів минулих років;

третя - у 2015 році Український центр оцінювання якості освіти також впроваджує тести дворівневої складності з двох предметів: української мови і літератури, математики («базовий рівень», «поглиблений рівень»);

четверта - поєднання державної підсумкової атестації з української мови з тестом ЗНО з української мови і літератури для всіх випускників загальноосвітніх шкіл. Для цього у базовій частині тесту буде виділені завдання, що стосуватимуться української мови, тому що ДПА буде складатися тільки з української мови;

п’ята - у 2015 році з переліку предметів, з яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання, вилучено всесвітню історію та світову літературу.

На сайті Українського центру оцінювання якості освіти у розділі «Підготовка до ЗНО» http://testportal.gov.ua/prepare розміщено матеріали на допомогу абітурієнтам:

Програми зовнішнього незалежного оцінювання з навчальних предметів

Характеристика сертифікаційної роботи з навчального предмета

Інформацію про ЗНО-2015 можна отримати за телефоном «гарячої лінії» в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти (0352) 435785. 

 

ВИЗНАЧЕНО РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ

Facebook

1000 символів ліворуч